Luister
muziek
10 April 2025 21:34
Deel dit artikel:

Zie het bij de wandeling: Schotse hooglanders in De Meeris

Gidsen van de IVN-afdeling Valkenswaard-Waalre laten deelnemers De Meeris in natuurgebied De Hogt zien aanstaande zondag.

valkenswaard24
  / / Redactie
  • Beeld - Foto ter illustratie
Advertentie

De Meeris ligt in het natuurgebied De Hogt. De 22 Schotse hooglanders beheren hier de natuur. Dit beheer bestaat uit het begrazen, bemesten en verspreiden van zaden en sporen. Dit alles in samenwerking met bodemdieren, vogels en andere zoogdieren. De Hooglanders eten van kruidenrijk gras, struiken en bomen en samen met hun mest zorgt dit voor een rijke biodiversiteit. De vleermuizen in de aanwezige vleermuizenkelder zorgen voor een juiste balans in het insectenbestand. Roofvogels als de buizerd en bosuil houden het evenwicht van de natuur op peil door hun jacht op verschillende prooidieren.

De Meeris, poelen, heidevelden en het Duits bommenlijntje komen tijdens de wandeling ook aan bod. Tussen 1795 en 1813 waren er in Waalre twee kampementen of garnizoenen, met soldaten van Napoleon. Op de legerplaatsen heeft archeologisch onderzoek plaatsgevonden. Deze soldaten worden op deze dag weer tot leven geroepen.

Gidsen van de IVN-afdeling Valkenswaard-Waalre nemen je graag mee in dit divers en prachtig stuk nieuwe natuur. Door goede samenwerking is er een mooi landschap ontstaan dat enkele jaren geleden nog intensief agrarisch was. We gaan samen op zoek naar de daar levende dieren en hun sporen.

Je bent van harte welkom op zondag 13 april om 10.00 uur. De wandeling start op de parkeerplaats aan de straat Agterste Meer in Waalre. De wandeling is gratis en duurt ongeveer 2,5 uur.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie