De traditionele kerstwandeling van Voetje voor Voetje, de Snerttocht, vindt ook dit jaar plaats. Op Tweede Kerstdag wordt de tocht gelopen die al sinds 1992 plaatsvindt.
De startlocatie is Café De Dommelstroom in Dommelen. "We hebben weer mooie routes uitgezet, met een keuze uit 10, 15, 20 of 30 kilometer. Alle routes gaan zo veel mogelijk door de natuur", zegt de organisatie Voetje voor Voetje.
De 10 kilometer loopt een stuk via Dommelse parkjes, langs het nieuw aangelegde gebied bij de Keersop en via het buitengebied naar de rustpost. Via een stukje Malpie, Landgoed Venbergen en de Kaatse Bossen gaan ze terug naar de startlocatie.
De 15 en 20 kilometer maken nog een mooie lus over de Malpie en de 30 kilometer gaat ook nog naar de beekdalen van de Keersop en Beekloop. "Voor alle afstanden hebben we een gezellige rustpost in de blokhut van de Scouting, waar onder andere een lekkere kop snert genuttigd kan worden." Dit jaar is de snert niet in de wandelprijs inbegrepen, omdat steeds meer wandelaars liever wat anders nuttigen. Deelname kost daarom 3 euro, kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee.
De starttijden zijn als volgt:
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android