Luister
muziek
10 Januari 2025 08:12
Deel dit artikel:

Kunstwerk van Jan Wolterink onthuld in gemeentehuis Valkenswaard: 'Ik hobby een beetje'

Op donderdag 9 januari is in de hal van het gemeentehuis in Valkenswaard een kunstwerk onthuld van Jan Wolterink. Het betreft een metalen valk, die het gemeentelijk logo verbeeldt en die de eenheid van de drie kernen Valkenswaard, Dommelen en Borkel & Schaft benadrukt. De onthulling werd verricht door loco-burgemeester Rens Pijnenburg, in samenwerking met de kunstenaar.

valkenswaard24
  / Stijn van Mierlo
  • Beeld - Gemeente Valkenswaard
Advertentie

Jan Wolterink maakte het kunstwerk voor de expositie GLOEI van twee jaar geleden. Het stond toen enige tijd in de winkel van zijn dochter Caroline aan de Eindhovenseweg. Nadien besloot hij het werk ter beschikking te stellen aan de gemeente. Natuurlijk verdient het de prominente plaats die het heeft gekregen. De naam van het beeld, dat een valk verbeeldt, luidt 'Bor-Dom-Valk', waarmee de eenheid van de kernen wordt benadrukt. Die eenheid komt ook tot uiting in de weergave van de drie (voormalige) gemeentewapens in plexiglas.

Jan Wolterink is in Valkenswaard bekend als een heel artistieke meester-metaalbewerker. Hij is voormalig docent op de MTS en zoals hij zelf zegt: "Sinds zijn pensioen hobbyt hij een beetje." Hij maakte niet alleen dit kunstwerk, maar heeft nog veel meer creaties achter zijn naam staan.

Voorbeelden zijn de ambtsketen van de kinderburgemeester en de grote kroonluchter in het middenschip van de Nicolaaskerk. Daarnaast is hij een van de makers van de prijzen voor de winnaars van het Vogelverschrikkerfestival, maar vooral ook is hij zelf een vaste deelnemer aan het festival - hij maakt dan, dat zal niemand verbazen, vogelverschrikkers van metaal. In veel gevallen van restmetaal, want ook duurzaamheid draagt hij hoog in het vaandel. Ook tijdens de Atelierroute van de Stichting VAART zijn kunstwerken van hem te zien (geweest).

Jan Wolterink is een zeer actieve, kunstzinnige en betrokken Valkenswaardenaar. Het is mooi dat we nu ook op een mooie plek in de hal van het gemeentehuis een werk van hem hebben staan.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie