In Woonleefcirkel De Bogen in Valkenswaard staat omkijken naar elkaar centraal. Op initiatief van een aantal buurvrouwen is het idee voor de minicursus 'Klussen voor buren' ontstaan.
Veel senioren hebben soms moeite met kleine technische klusjes in huis, zoals een schilderijtje ophangen of een lamp vervangen. Samen met een ervaren cursusleider leer je op een laagdrempelige manier zelf eenvoudige klussen uit te voeren, zodat je minder afhankelijk wordt van anderen.
De cursus stimuleert zelfredzaamheid en wederkerigheid in de buurt. Bewoners leren eerst hoe ze kleine klussen zelf kunnen uitvoeren, zodat ze elkaar kunnen helpen of om advies kunnen vragen.
Maar de cursus biedt niet alleen praktische vaardigheden. Het is ook een mooie gelegenheid om buurtgenoten te ontmoeten en samen een gezellige ochtend te beleven. De cursus wordt in een ontspannen sfeer gegeven, onder het genot van een kop koffie of thee en is volledig gratis.
Geïnteresseerden kunnen zich tot 14 maart aanmelden via christel.niesten@valkenhof.nl of bij de receptie van De Bogen. Vol is vol. Bij veel animo wordt een tweede cursus georganiseerd.
Data en tijdstippen:
Klussen voor buren vindt plaats in Valkenswaard. De exacte locatie wordt nog bepaald.
Woonleefcirkel De Bogen zet zich in voor een hechte en zorgzame gemeenschap. Door naar elkaar om te kijken, samen activiteiten te ondernemen en hulp aan te bieden waar nodig, wordt een sterk netwerk opgebouwd dat eenzaamheid vermindert en de druk op mantelzorgers verlaagt. “Zo zorgen we er met z’n allen voor dat iedereen hier gerust oud kan worden en dragen we samen een steentje bij aan een fijne buurt”, meldt De Bogen.
Woonleefcirkel De Bogen is een initiatief van Woningbelang, Valkenhof en de gemeente Valkenswaard. Meer informatie is te vinden op hun websites of Facebookgroep.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android