Ze zijn gestart. Van 19 mei tot en met 12 juni vindt de Textiel Race in Eindhoven, Valkenswaard, Geldrop-Mierlo en Cranendonck plaats. Tien teams leren alles over het belang van hergebruiken, repareren en recyclen van textiel. Ze nemen het tegen elkaar op om zoveel mogelijk textiel te hergebruiken, repareren en in te zamelen.
De school die de meeste punten scoort, wint de hoofdprijs. Zo maakt de Textiel Race het hergebruiken, repareren en inzamelen van textiel leuk, leerzaam en gemakkelijk.
Woon je in de buurt van de deelnemende scholen, dan kun je tussen 19 mei en 12 juni gemakkelijk en gratis je textiel thuis laten ophalen. Dit doe je door textiel online aan te bieden op de website textielrace.nl. Denk bij textiel aan een gebruikte trui, sokken, gebruikte gordijnen of een gebruikte handdoek.
Wat de leerlingen zoal leren? Nou, dit onder meer dat:
Wanneer je textiel op een juiste manier inlevert, draag je eraan bij dat er minder milieuschade is, er minder mensen onder slechte omstandigheden moeten werken en er meer textiel hergebruikt kan worden. In samenwerking met Verderest zorgen ze dat ingezameld textiel bij erkende recyclers terechtkomt.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android