Luister
muziek
07 Juli 2025 20:59
Deel dit artikel:

Wie kan iets vertellen over dit kunstwerk bij De Dennenberg?

Tegen de gevel van één van de gebouwen van rolschaatsbaan De Dennenberg in Valkenswaard is ooit een fraai kunstwerk aangebracht. Valkenswaard24 wil weten wie dit kunstwerk maakte, wanneer, waarom, hoe en meer.

valkenswaard24
  / Evert Meijs
  • Beeld - Evert Meijs
Advertentie

Er zijn plannen van de gemeente om het gebied van basisschool De Smelen en rollerbaan De Dennenberg, op de hoek De Smelen en De Kreijenbeek, te herontwikkelen. Er is sprake van een multifunctionele accommodatie op de locatie van de huidige rollerhal.

Op het witte gebouwtje, vlakbij de poort naar het terrein aan de Schotelmansstraat 25, is een keramiek kunstwerk aangebracht van drie spelende figuren. Eén hanteert de hockeystick, het andere draagt rollerskates en een kind lijkt op de grond te liggen.

Tien belangrijke vragen

Wij zijn benieuwd naar de achtergrond van dit kunstwerk. Daarom een oproep om hulp. Er worden antwoorden gezocht op de volgende vragen:

  • Wie was de opdrachtgever om dit kunstwerk te laten maken?
  • Wie heeft het kunstwerk uiteindelijk gemaakt?
  • Wanneer is het geplaatst?
  • Wat zou het gekost hebben?
  • Is er ooit iets aan veranderd?
  • Is het misschien ooit beschadigd en weer hersteld?
  • Zijn er nog verhalen bekend die iets met dit kunstwerk te maken hebben?
  • Zijn er nog foto’s waarop te zien is dat het kunstwerk wordt gemaakt?
  • Is er nog fotomateriaal van vroeger, waarop het kunstwerk te zien is?
  • Wat vind je ervan als het kunstwerk wordt veiliggesteld voor de toekomst?

Iedereen die een tipje van de sluier kan oplichten, wordt uitgenodigd een e-mailtje te sturen naar redactie@valkenswaard24.nl of klik op de knop 'Tip ons' in de app of op de website van Valkenswaard24.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie