Er zijn 2326 inwoners van de gemeente Valkenswaard willekeurig geselecteerd om deel te nemen aan de Veiligheidsmonitor. Zij ontvangen post hierover.
De Veiligheidsmonitor is een onderzoek naar criminaliteit, onveiligheid, buurtproblemen en het optreden van gemeente en politie bij jou in de buurt. Door jouw mening te geven, kun je bijdragen aan de leefbaarheid en veiligheid in jouw buurt.
De geselecteerde inwoners ontvangen per post een uitnodiging van het CBS en Ipsos I&O om deel te nemen aan de Veiligheidsmonitor. “Ben jij geselecteerd? Dan rekenen wij op jouw deelname”, zegt de gemeente Valkenswaard.
De gemeente gebruikt de uitkomsten van dit onderzoek bij het maken van beter beleid voor veiligere buurten. Gemeente Valkenswaard: “Voor de betrouwbaarheid van het onderzoek is het van belang dat zoveel mogelijk inwoners die een uitnodigingsbrief ontvangen, meedoen aan het onderzoek. Deel jouw ervaringen via de veiligheidsmonitor en geef ons de informatie die wij nodig hebben om de gemeente veiliger en mooier te maken.”
Het onderzoek begint rond 25 juli. Deelname aan het onderzoek kan via internet. In de loop der jaren is het onderzoek in meer dan 300 Nederlandse gemeenten uitgevoerd. De resultaten worden in maart 2026 verwacht.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android