Luister
muziek
23 April 2020 10:55
Deel dit artikel:

Trots op Nederland via posters in Valkenswaardse bushokjes

Het kan je bijna niet ontgaan. De bushokjes van Valkenswaard zijn voorzien van nieuwe frisse posters met typische iconen. En ze bevatten geen reclame, namen of contactgegevens. Waar komen ze vandaan? Wie heeft ze ontworpen? Wat is de bedoeling ervan?

valkenswaard24
  / Evert Meijs
Advertentie

Klik verder bij bovenstaande afbeelding voor een fotoserie

Exterion Media verkoopt advertentieruimte aan adverteerders. Onder andere in de posterbakken, zoals de ramen van abri’s genoemd worden. Maar ook op digitale schermen in winkelcentra, op straat en tankstations zijn ze te vinden. "Het komt soms voor dat we niet alle advertentieruimte weten te verkopen", vertelt Joey Pouw, stagiair Marketing & Communicatie bij Exterion Media. "Deze ruimte moeten wij echter wel opvullen, want we willen niet dat de posterbakken leeg zijn. In normale tijden hangen ze niet zo frequent omdat we dan gewoon de advertentieruimte verkopen. Maar vanwege het coronavirus hangen er momenteel duizenden van dit soort posters door Nederland, omdat de reclamemarkt op zowel tv, radio en dus ook op buitenreclame is ingestort.”

“Het idee was om deze lege ruimte in te vullen met dingen die typisch Nederlands zijn, om zo uit te dragen hoe trots we zijn op ons kleine kikkerlandje”, vervolgt Pouw. Enkele voorbeelden: een draaiorgel, schaatsen, Rembrandt of een nieuwe haring. Zo ontstaat Iconisch Nederland en krijgen de posters de naam ‘Iconisch Nederland posters’. Als je de abri’s nauwkeuriger bestudeert, ontdek je dat er drie versies zijn, die refereren aan de Delftsblauwe tegeltjes waarop de iconen zijn afgebeeld. Het zijn voorwerpen, personen, of gebeurtenissen die volgens de ontwerpers Nederland kenmerken, waaronder ook de windmolens, Max Verstappen, kaas, tulpen, stroopwafels etc. Op de website iconischnederland.nl is de betekenis achter alle iconen achterhalen.

Fight Cancer
Vanaf het moment dat de eerste Iconisch Nederland-posters buiten hangen, komen er bij het bedrijf veel aanvragen van mensen om de posters te kunnen kopen, maar ook instanties zoals scholen, opvang en verpleeghuizen willen er graag één bemachtigen. “Daarom kunnen liefhebbers sinds kort de posters via de website bestellen, waarvan we de opbrengst doneren aan non-profitorganisatie Fight Cancer.” Romy Bulters van het mediabedrijf meldt tenslotte dat de posters zijn ontwikkeld door de eigen designers van het bedrijf.

Wil je alle drie de posters bekijken? Wandel door de Geenhovensedreef (nabij de Koningsvaren), of de Nieuwe Waalreseweg (bij De Zoete Inval) en aan de Eindhovenseweg (bij de Nachtegaallaan). Ook andere bushokjes zijn opgesierd met een Nederlandse leeuw, het homohuwelijk, de Euromast, grachtenpanden, een fiets, klompen of noem maar op.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie