Tegen drie mannen van 24, 28 en 30 jaar en een 41-jarige vrouw uit Valkenswaard zijn gevangenisstraffen, geldboetes en taakstraffen geëist. Ze zouden onderdeel uitmaken van een crimineel samenwerkingsverband in de voorbereiding en productie van synthetische drugs.
Naast deze vier personen zijn er ook een man van 34 jaar uit Reek en een man van 38 jaar uit Eindhoven verdacht. Ze hoorden gevangenisstraffen tussen 4 maanden voorwaardelijk en 7 jaar onvoorwaardelijk tegen zich geëist worden. En daar bovenop enkele werkstraffen en geldboetes tussen 5.000 en 40.000 euro. Want ze deden het voor het geld, dus moeten ze het ook in de portemonnee voelen, ook om het af te leren, vindt de officier van justitie. De grootste straf, die van 7 jaar cel, is geëist tegen Parwin G. uit Valkenswaard.
Het OM verdenkt de verdachten van het in de periode van mei 2019 tot en met 2 september 2019 in Reek en/of Valkenswaard medeplegen van het verrichten van voorbereidingshandelingen om synthetische drugs te produceren; het (laten) huren van voertuigen voor het vervoer van grondstoffen en chemicaliën voor de productie van synthetische drugs.
Ook het kopen, verkopen, bestellen danwel voorhanden hebben van een hoeveelheid grondstoffen en chemicaliën voor de productie van synthetische drugs rekent het OM een aantal verdachten aan.
Kopen en verkopen
Daarnaast prijkt op de tenlastelegging de verdenking van het kopen, verkopen, bestellen danwel voorhanden hebben van hardware. Te denken valt aan ketels, gasflessen, rondbodemkolven, diepvrieskisten, gasbranders, een koeler en klemdekselvaten.
Ook is volgens het OM sprake geweest van het (laten) huren van een loods en verrichten van werkzaamheden in die loods gericht op de productie van synthetische drugs.
Opslag
Voor de 24-jarige man en de 41-jarige vrouw uit Valkenswaard komt daar nog bij het ter beschikking stellen van hun schuur voor de opslag van grondstoffen, chemicaliën en goederen. De 24-jarige man wordt daarnaast verdacht van het zonder vergunning tussen 1 mei 2019 en 2 september dat jaar voorhanden hebben van een of meer stoorzenders (jammers).
Een aantal van de verdachten wordt verweten dat zij een of meer vuurwapens voorhanden heeft gehad. Die waren bij doorzoekingen aangetroffen. Ook werd bij een verdachte een gaspistool met knalpatronen gevonden.
De rechtbank doet op 15 juli uitspraak.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android