Geen Bloemencorso dit jaar, maar wel bloemen. Stichting Met je Hart trakteert haar gasten op een boeket die geknipt worden op het dahliaveld van buurtschap Oud Dommelen. Valkenswaard24 is aanwezig als er tientallen worden voorbereid.
Aan het einde van de Ecologische Tuinderij en Wilma’s Terras aan de Monseigneur Smetsstraat is het om 19.00 uur een drukte van belang. Voor een leek staan de dahlia’s er prima bij, maar toch trekken Marco van Poppel en Michiel de Kort rücksichtslos de bloemen van hun steel en gooien die nonchalant op de grond. “Als we ze nu plukken, staan ze er volgende week weer vers op. Dus je moet ze iedere week kaal maken, dan heb je volgende week weer verse bloemen”, zo legt Marco uit. “Doe je dat niet, dan worden de stelen bruin en heb je er niks meer aan.” Hij laat enkele van die verdorde stengels zien. Het lijkt zo zonde dat de bloemen worden verwijderd, maar het is het beste zo.
Blij met de mogelijkheid
Op het veld ernaast is een dame aan het knippen. Dat worden de bloemen die straks keurig tot een boeketje worden gebonden. De bloemen komen op kleur in een kruiwagen te liggen en worden naar het einde van een ander veld gebracht. Daar zitten vijf dames gezellig in een kring en stellen het ene na het andere boeket samen. Truus Putman van Met je Hart is blij dat de gelegenheid door de corsovereniging wordt geboden om boeketjes te maken voor de stichting. Intussen komt er nog versterking om bloemen te verwijderen van de steel; getopt zoals ze dat noemen.
Uit de koker van Truus
Truus, lid van het kernteam van Met je Hart, hoopt dat ze deze avond dertig boeketjes kan meenemen, om die morgen te verspreiden. “Ik ben vanaf het begin betrokken bij Met je Hart. Naast alle neventaken is mijn hoofdtaak het aansturen van de vrijwilligers: de chauffeurs en de begeleiders. Collega Gerrie belt de gasten en geeft mij dat door. Ik zoek er dan chauffeurs en vrijwilligers bij.” Het idee om boeketjes te laten maken komt uit de koker van Truus. “Omdat wij met onze stichting onze gasten in deze periode heel weinig hebben kunnen uitnodigen, willen we allerlei dingen ondernemen om ze toch de aandacht te geven die ze verdienen. Toen dacht ik: een typisch Valkenswaards dahliaboeket.” Door sponsoring van de corsovereniging kunnen hopelijk negentig boeketten bezorgd gaan worden.
De blaadjes verdorren het eerst
De dames die de bloemen schikken, zijn goed gemutst. Een heerlijke avondzon strijkt haar stralen over de bloemenvelden. Marco komt aangelopen met weer een kruiwagen vol bloemen. Met een snoeischaar knipt Gerrie van Asten van Met je Hart de stelen schuin af. “De blaadjes moeten er ook af”, zegt een vrouw van de corsovereniging, “want die verdorren het eerst.” Er wordt gezellig gekletst terwijl het ene na het andere boeket in een speciekuip met water wordt gezet. “Zo helpen we elkaar in Valkenswaard: de corsogroep en Met je Hart, als de dove en de blinde”, zegt Gerrie lachend. Het principe is: de bloemen groeien gewoon door, waarom zouden we daar anderen niet blij mee maken.
Mooi initiatief
De eerste ronde van vorige week is een succes geweest. “Iedereen vindt het prachtig” en Truus glundert terecht. De bloemen worden bezorgd door Marlies Verlinden, Ronald van Kemenade, Hans Brekelmans en mij.” Zodra de boeketten hier gemaakt zijn, neemt Truus ze mee naar huis en zet ze in het water. De volgende dag worden ze bij haar thuis opgehaald en naar de gasten gebracht. Het is een mooi initiatief en of komend jaar deze actie herhaald kan worden, hangt van veel factoren af.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android