Luister
muziek
27 Mei 2021 06:12
Deel dit artikel:

Lage Heide: een nieuwbouwwijk bij Dommelen met zo’n 350 woningen

Van rijwoning tot vrijstaand en vrijstaand geschakeld en van bungalow tot bouwkavel. Dat is de nieuwbouwwijk Lage Heide bij Dommelen. Een groot deel van het project is inmiddels gerealiseerd. Dat maakt dat het karakter van de wijk steeds beter tot zijn recht komt: mooie, karakteristieke woningen tussen nieuw groen en historische bomen aan oude laanstructuren. Een dorpse, landelijke omgeving. Dit is een achtergrondverhaal van de nieuwe wijk.

valkenswaard24
  / Project Zuid & Gemeente Valkenswaard, Insight PR
Advertentie

Tot en met 28 mei aanstaande 12.30 uur kunnen gegadigden hun voorkeur doorgeven in de acht bouwkavels die onlangs in de verkoop zijn gegaan. Bij grote interesse vindt 3 juni een loting plaats bij een notaris. Deze maand start de bouw van het deelproject De Groene Vlier I. Dit betreft tien woningen.

Groen speelt een belangrijke rol in de wijk én daarbuiten. Het aanzicht van Lage Heide is dat van een groen dorp. Het uitgestrekte gebied daaromheen is een paradijs voor iedere natuurliefhebber of wandelaar. Dit Dommeldal biedt een afwisselend geheel van bos, grazige vegetaties, struweel, bloemrijke graslanden, moeras en poelen. Maar Lage Heide ligt ook vlakbij de Malpie, één van de mooiste natuurgebieden van Europa.

In verbinding
Tegelijkertijd zijn alle voorzieningen dichtbij te vinden: in Dommelen of in Valkenswaard. Dankzij een prachtige fietsverbinding door het Dommeldal sta je in tien minuten in hartje Valkenswaard. En door de komst van de Grenscorridor N69 ben je met de auto in een kwartiertje bij bijvoorbeeld de High Tech Campus, ASML of de Eindhovense binnenstad. Kortom, de geneugten van dorps wonen en het plezier van de stad dichtbij.

Lage Heide kende aanvankelijk een moeilijke start. Na een zeer lang bestemmingsplantraject startte de verkoop van de woningen en de kavels in 2012. Op dat moment ijlde de kredietcrisis nog na. Met alle nadelige gevolgen voor de woningmarkt. Zeker de eerste jaren verliep de verkoop van projectwoningen en bouwkavels moeizaam. Maar zowel Project Zuid (de samenwerking tussen projectontwikkelaar Novaform en bouwbedrijf Van Gisbergen) als de gemeente Valkenswaard bleven vertrouwen houden in de wijk.

Gegadigden kunnen zich aanmelden
Dat vertrouwen én de lange adem hebben uiteindelijk hun vruchten afgeworpen. Van alle tot nu toe beschikbare projectwoningen - zo’n 250 in totaal - is 100 procent verkocht. Daarnaast zijn er 57 bouwkavels verkocht en is er nog één onder optie. Onlangs gingen acht nieuwe kavels in de verkoop. Gegadigden kunnen nog tot en met 28 mei, tot 12.30 uur, hun voorkeur doorgeven. Zij kunnen dit alleen doen door een e-mail te sturen naar lageheide@valkenswaard.nl met daarbij de vermelding van de bouwkavel van eerste voorkeur. Desgewenst kan nog een tweede en derde voorkeur worden opgegeven. De opgegeven voorkeuren en volgorde zijn bindend en onherroepelijk. Bij meerdere geïnteresseerden voor dezelfde kavel is er op 3 juni een loting door een notaris.

Voor de komende tijd zijn nog enkele kleinere deelplannen in ontwikkeling. Deze maand start de bouw van het deelproject De Groene Vlier I. Dit betreft tien woningen. De Groene Vlier II volgt in het laatste kwartaal van dit jaar (totaal zeventien woningen). Alle woningen van deze twee deelplannen zijn al verkocht. Daarnaast komen er nog tien boerderijwoningen (deelplan Blauwspar III) en een kleiner deelplan Zilverlinde (acht woningen). Het doel is dat deze laatste plannen de komende zomer in de verkoop gaan. Daarna is de wijk zo goed als klaar.

Hier zie alle deelplannen: lageheide.nl/woningaanbod

Cijfers op een rij
• Er zijn 39 huurwoningen gebouwd in Lage Heide. Deze woningen zijn gebouwd in opdracht van Woonbedrijf. Het gaat om 33 eengezinswoningen (rij- en hoekwoningen) voor (jonge) gezinnen en zes patiowoningen die geschikt zijn voor 55-plussers. De verhuur van deze woningen gaat via Woonbedrijf.

• Het overige aanbod bestaat uit koopwoningen. Rij- en hoekwoningen die met name zijn bedoeld voor starters (zoals aan de Irislaan, Koningstraat en de Dieze), vrijstaand geschakeld en twee- en driekappers voor doorstromers en (semi) bungalows. Die laatsten spelen natuurlijk meer in op de behoefte van senioren.

Heb je vragen, stuur dan een e-mail naar lageheide@valkenswaard.nl.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie