Op een van de laatste mooie nazomerdagen organiseerde Het Paardenparadijs een open dag met vele leuke workshops en demonstraties, verzorgd door enkele lokale ondernemers. Zo’n zestigtal bezoekers, kinderen en volwassenen namen er aan deel. Een interessante dag, die leuk, lekker en leerzaam is.
‘Mensen met een paard hebben de hemel op aard’ luidt een bekende spreuk. Valkenswaard is niet meer de ‘stad van de sigaren’, maar van ‘de paarden’ geworden. We kennen de evenementen bij Jan Tops en Boyd Excell, en de Postiljonrit. Maar er zijn nog meer activiteiten in ons dorp. Kleinschaliger, maar zeker zo gezellig en educatief. Afgelopen zaterdag was het Open Paradijsdag op de mooie locatie van Danique de Zeeuw, waar zijzelf ook enkele demonstraties gaf. Ondertussen was Bart Jansens van De Rooie Sok met een aantal deelnemers van de workshop ‘Western cooking’ een geur- en kleurrijke maaltijd aan het maken. Fysiotherapeute voor mens èn paard, Caroline Schellekens uit Valkenswaard en Halotherapeute Cindy Oerlemans uit Eersel demonstreerden hun expertise.
Met de mooie Tinker Sullivan, liet Danique in haar eerste demonstratie zien wat haar visie en aanpak is: “Ik spreek liever niet van methode, maar van een werkwijze”, legt ze duidelijk en rustig uit. “Het gaat er om dat je geen leiderschap afdwingt bij een paard. Kijk goed en observeer eens op een dieper niveau hoe een paard zich gedraagt en voelt. ” Vervolgens laat ze zien wat het effect is als je een paard benadert vanuit een vriendelijke, vragende, doch duidelijke houding. “Ieder paard heeft een plaats in de kudde en houdt de leider in de gaten. De kleinste beweging valt hen op.” Aandachtig volgen de bezoekers de bewegingen van Danique en Sullivan en ervaren zo dat er meer manieren van werken met een paard zijn, dan alleen maar een zadel er op leggen en gaan rijden. Tijdens de demonstratie mompelt er iemand: “eigenlijk werkt het in de omgang met mensen net zo.”
Dat ook paarden getroffen kunnen worden door ziekte, bijvoorbeeld longproblemen door stoffig hooi of huidproblemen door allergieën, komt ook Cindy Oerlemans in de praktijk tegen. In haar speciaal ontworpen trailer, kunnen paarden een zoutbehandeling ondergaan die op de volledige gezondheid van het paard werkt. Caroline Schellekens uit Valkenswaard behandelt zowel mensen als paarden. In een interessante power-point presentatie legt ze van te voren uit hoe het ‘fascia’, het elastisch bindweefsel, als een vlies door je totale lichaam (en ook bij een paard) loopt en belangrijk is voor je gezondheid. “Het zit als het ware als een wetsuit (neopreenpak) onder je huid, dat je lichaam bij elkaar houdt”, verklaart ze met een duidelijke gelijkenis. “Vroeger dachten ze dat het verder geen functie had, maar nu weten ze dat het heel belangrijk is en ook met je bewegingsapparaat en totale mobiliteit te maken heeft.” Na de theoretische uitleg, laat Carolien zien hoe ze zo’n behandeling aanpakt op een paard van Danique.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android