Luister
muziek
05 April 2022 06:05
Deel dit artikel:

Frustraties om woningnood in Valkenswaard: 'Schandalige geldklopperij'

Als er bij Woningbelang, dat nu met andere coöperaties in de gezamenlijke zoekmachine Wooniezie samenwerkt, woningen aanbiedt ter loting, reageren er meer dan 1.500 woningzoekenden. Een groot probleem.

valkenswaard24
  / Bernice Dings
  • Beeld - Bernice Dings
Advertentie

De bouw van (sociale) huurwoningen is onder andere aan de Carolusdreef in Valkenswaard dan wel gestart. Op vele andere plekken ligt het nog stil. De redenen daarvoor zijn divers. Waar eerst een broedende vleermuis de boel vertraagt, is ook door de coronapandemie een krapte aan bouwmaterialen. De vraag naar woningen groeit echter. “Er staan zoveel panden leeg in Valkenswaard”, zegt een inwoner die liever niet bij naam genoemd wordt. “Daar zouden zoveel woningen van gemaakt kunnen worden. Dat gebeurt ook wel, maar de huurprijzen zijn torenhoog en voor velen niet haalbaar.”

Verhuur anti-kraak

Een ander geluid dat veel gehoord wordt is: “De huizen in De Wilde Wingerd, in Het Gegraaf en de woninkjes tussen de Kempische Baan en de Hertogin Johannastraat worden door onroerend-goed-makelaars te huur aangeboden, terwijl de woningen in slechte staat zijn en allang afgebroken zouden worden.” De boosheid is voelbaar. “Dan is een huurprijs van rond de 400 euro nog veel te veel, als je geld moet besteden aan het bewoonbaar te maken, een duur energie-abonnement moet afsluiten en er dan nog geen zekerheid hebt dat je er langer kan blijven wonen. Het is schandalige geldklopperij.”

Recreatiewoningen

De actualiteit van de oorlog in Oekraïne dringt ook door, maar roept ook veel vragen op. Enerzijds heerst er wel begrip voor de Oekraïense vluchtelingen die een onderdak nodig hebben, maar tot een bepaalde grens. “Het is niet duidelijk hoelang zij woonruimte nodig hebben. Als ze überhaupt al terug kunnen of willen na de oorlog. Waarom worden recreatiewoningen niet vrijgegeven om in te wonen? Dan kunnen er meer mensen bediend worden.” Aangezien het toeristenseizoen echter weer begint en er met Pasen en Pinksteren al weer boekingen zijn, worden die mogelijkheden ook schaarser. De vraag is groot. De frustraties niet minder.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie