Luister
muziek
21 Juni 2023 11:08
Deel dit artikel:

H&G presenteert nieuwe fractievoorzitter: Stefanie van den Berg

De Valkenswaardse politieke partij H&G (Helder & Gedreven) heeft een nieuwe fractievoorzitter: Stefanie van den Berg.

valkenswaard24
  / Stijn van Mierlo
Advertentie

H&G is een partij die nu ruim twintig jaar meespeelt in het politieke veld van Valkenswaard. In de eerste jaren geleid door oprichter Theo Geldens. Vervolgens snel doorgroeiend naar een fors aantal zetels, vijf stuks. En in periode 2014-2018 zelfs met acht zetels in de raad. Bij de verkiezingen van 2018 en 2022 stabiliseerde het zeteltal op zes, waardoor H&G een niet weg te denken factor is in de gemeenteraad.

Van Theo Geldens tot Bram Bots

Maar niet alleen groei veranderde H&G van een eenpitter tot een grote fractie. Ook de ambities binnen de partij veranderden. Theo Geldens werd wethouder in 2018 en Bram Bots nam de leiding over in de fractie. Twee heel verschillende fractieleiders maar de fractie stoomde helder en gedreven voort. "Na de verkiezing van 2022 lag het voor de hand om onze politieke ambities verder te realiseren; de mogelijkheid voor een tweede wethouder bood zich aan. En Bram Bots kreeg de kans om dit te gaan verwezenlijken. H&G was daar trots op. En is dat nog steeds. Maar wethouder erbij betekent fractievoorzitter eraf", stelt H&G.

Het was niet meteen na deze verandering duidelijk wie de fractie zou gaan leiden. Daar moest goed en zorgvuldig over gedacht en gepraat worden. André van Daal, (fractie)lid van H&G van het eerste uur, was bereid het fractievoorzitterschap voorlopig op zich te nemen.

Stefanie van den Berg nieuwe fractievoorzitter H&G

Na goede gesprekken met alle betrokkenen in en rond fractie en bestuur is nu een nieuwe fractievoorzitter gekozen. Op de algemene ledenvergadering van dinsdag 20 juni 2023 is aan de leden de nieuwe fractievoorzitter gepresenteerd: Stefanie van den Berg. "Van den Berg is een ondernemende vrouw, die vooral veel affiniteit heeft met mensen", zo stelt de politieke partij haar voor. Hieronder zie je een video die Valkenswaard24 maakte in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen.

Eerst als steunfractielid

Stefanie van den Berg werkt als leefstijlcoach. Ze heeft gevoel voor eerlijke en gelijkwaardige behandeling van ieders belang of mening in discussies. Al enkele jaren geleden heeft zij de politiek opgezocht in Valkenswaard omdat zij zich daarin verdienstelijk wilde maken voor de inwoners van Valkenswaard. Als steunfractielid heeft zij toen gefunctioneerd in H&G. Bij de verkiezingen van 2022 kwam zij met een groot aantal voorkeurstemmen hoog binnen in de fractie. Nu wordt zij de nieuwe fractievoorzitter. Zij zal de fractie leiden in de H&G-koers, voor de belangen van de inwoners van Valkenswaard. H&G: "Zij gaat dat doen op de haar eigen manier, open en openhartig, ieder in zijn of haar waarde latend maar met duidelijke richting de toekomst in."

Het bestuur van H&G is blij en tevreden met de nieuwe fractievoorzitter. "We zullen haar ondersteunen waar nodig en wensen haar en de fractie veel succes."

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie