Luister
muziek
14 Maart 2024 10:18
Deel dit artikel:

Bouw van woonzorglocatie in Valkenswaard van start: 52 unieke seniorenwoningen met 24-uurszorg

Comfor, de Brabantse zorgorganisatie, is gestart met de bouw van woonzorglocatie D’n Hertog in Valkenswaard. Op deze nieuwe locatie aan de Maastrichterweg stond vroeger het Hertog Jan College. De 52 woningen voor ouderen met 24-uurszorg worden in samenwerking met Ten Brinke Helmond gerealiseerd.

valkenswaard24
  / Stijn van Mierlo
  • Beeld - Comfor
Advertentie

Vanaf het tweede kwartaal van 2025 wonen hier meer dan 65 bewoners. Tijdens de startbouwviering onderstreepte wethouder Theo Geldens dat een uitbreiding van wooninitiatieven zoals deze zeer wenselijk zijn in de gemeente Valkenswaard.

52 huurwoningen voor senioren met 24-uurszorg

In het hart van Valkenswaard worden zowel studio’s als tweekamer- en driekamerappartementen gerealiseerd. Deze huurwoningen zijn voor ouderen die graag zelfstandig willen blijven wonen en toch 24-uurszorg behoeven. De woningen zijn geschikt voor mensen met dementie en somatische aandoeningen. Bewoners kunnen er blijven wonen, ook wanneer zij zeer intensieve zorg nodig hebben.

Verborgen parel in het groen

Naast de zorgwoningen zijn er ook vele gemeenschappelijke faciliteiten, zoals een ruime leefkeuken en huiskamers waar mensen samenkomen om met elkaar te eten of een activiteit te organiseren. Om de bewoners van alle gemakken en wensen te voorzien is er een beautysalon en stilteruimte aanwezig. De grote binnentuin maakt het goed vertoeven in het groen. En dit alles in het centrum van Valkenswaard dicht bij de Markt.

Eigen personeel

Comfor verleent zorg met eigen personeel. Deze zorgprofessionals komen uit de buurt en zijn gespecialiseerd in 24-uurszorg met dementie en somatische aandoeningen. Bij Comfor worden zij-instromers opgeleid tot diverse functies in zorg en welzijn.

“Er is een groeiende groep zorgbehoevende senioren, die aangewezen zijn op een woning met 24-uurszorg”, aldus Anja van den Borne, CEO van Comfor. “Wij bieden uitkomst voor een grote groep ouderen die graag een iets groter appartement of studio, een huiselijke sfeer en zorg en welzijn op maat wenst. Fijne bijkomstigheid is dat straks echtparen bij ons kunnen wonen. In de regio is er weinig aanbod om samen te blijven bij een intensieve zorgvraag”, aldus Van den Borne. “Deze mooie locatie past zeer goed bij de doelstellingen van Ten Brinke om verder te groeien op het gebied van zorgvastgoed”, aldus Janko Akkers, Vestigingsdirecteur bij Ten Brinke.

Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie