Op 7 en 8 juni zal wordt voor de 45ste keer de 24-uurs marathon gezwommen en deze is voor de derde keer in zwembad De Wedert in Valkenswaard. De marathon wordt gezwommen door vijf verenigingen: Zegenwerp uit Sint Michelgestel, Nautilus uit Veghel, E.O.Z.C. uit Oirschot, Tempo uit Valkenswaard en als nieuwkomer ZPK Budel uit Budel
Tijdens de 24-uurs marathon wordt door elke vereniging met twaalf zwemmers gezwommen, bestaande uit zes meiden en zes jongens in de leeftijd van 13 jaar en ouder. Zij zijn verdeeld in groepjes van drie zwemmers: tweemaal drie dames en tweemaal drie heren. Deze groepjes zwemmen de eerste twintig uur telkens een uur 50 meter in estafettevorm. Na het gezwommen uur hebben de zwemmers drie uur de tijd om te rusten, eten enzovoort.
Tempo uit Valkenswaard heeft voor dit jaar een enthousiast groep zwemmers en reservezwemmers. Dit zijn Lieke Smits, Danique Putman, Jante Cremers, Elise van Son, Nienke van Maaren, Strom Blom, Raoni Schrijvers, Daan Smits, Senn van Tongeren, Siem van der Borgh, Jelte van de Boogaard en Jolt Oostra.
De reserves bestaan uit Ilona van Kemenade en Rob Verhoeven. De zwemmers worden gecoacht door Elke Toneijk, Guy Hungens, Djep Doreleijers, Jordi Putman en als masseur is Celine Wijnen aanwezig.
De zwemmers hopen op veel support tijdens deze 24-uurs marathon. Vind je het leuk om ze te komen aanmoedigen, dan ben je van hart welkom in De Wedert. Het startsignaal klinkt op zaterdagavond 7 juni om 20.00 uur en eindigt op zondagavond 8 juni om 20.00 uur. De gehele 24 uur is het zwembad open om te komen aanmoedigen.
De marathon wordt mogelijk gemaakt door ondersteuning van de gemeente Valkenswaard en een aantal sponsoren. En natuurlijk niet te vergeten; een grote groep vrijwilligers van alle verenigingen die zich deze 24 uur inzetten zodat de zwemmers een mooi resultaat kunnen behalen.
Download de gratis app van Valkenswaard24 en mis niets → Apple | Android